Bahçeli’den İYİ Parti’ye davet

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinden ayrılarak yeni parti kuran ve CHP ile “Millet İttifakı” içinde yer alan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e, 24 Aralık 2020 tarihinde “evine dön” çağrısı yapmıştı.

“KOMŞU OLALIM ÜLKE HAYRINA”

Bahçeli, bugün de İYİ Parti’ye benzer bir çıkışta bulunarak gelecek yıl yapılacak seçimler öncesinde ‘ittifak’ çağrısı yaptı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir aracılığıyla İYİ Parti’ye çağrı yaptı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir yaptığı açıklamada “Başkanımız, 1 Ağustos 2019 tarihinde Twitter üzerinden bir mesaj yayınlamış ve geçmişte MHP’de yer alıp sonradan İYİ Parti bünyesine geçen isimlere bir çağrıda bulunmuştu. Yine Sayın Genel Başkanımız sizlere hürmetlerini sunarak İYİ Parti’ye yeni bir çağrısını iletiyor ve saygıdeğer kamuouyla paylaşıyorlar. ‘Çağırdık dönmediniz yuvaya, yerel iktidarda komşu olalım ülke hayrına'” ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir sosyal medya hesabından da, Bahçeli’nin Hande Fırat’a yaptığı açıklamaları paylaştı.

Cnn Türk’te yayınlanan Gece Görüşü programında konuşulan gündemle ilgili Sayın @handefrt hanımefendiye, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin iletmiş oldukları mesaj aşağıdadır. Kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz. pic.twitter.com/W6PhIzF6ve

— İsmail ÖZDEMİR ?? (@ismailozdemirrr) August 10, 2023

1 AĞUSTOS’TA 2019 TARİHİNDEKİ MESAJ

Fiziken orada, fikren aramızda bulunan dava arkadaşlarımın müştereken karar alıp MHP’ye dönüşün tarihi sorumluluğunu yerine getirmeleri halisane ve samimi beklentimdir.

Tarih boyunca üç hilal kardeşliğin adı, kaynaşmanın adresi, kucaklaşmanın adaleti olmuştur. Nitekim üç hilal varsa huzur vardır, umut vardır, birlik ve dayanışma ruhu vakarını mahfuz tutmuştur. Bu gerçekler şerefli mazimizin iftihar vesikasıdır.

Zaman olmuş kırgınlıklar, kızgınlıklar ve küslükler vasat bulmuştur. Zaman olmuş kopuşlar, kırılışlar ve kayışlar yaşanmıştır. Ana gövde sağlam olduğundan, fazilet ve fikriyat derinlere tutunduğundan dönem dönem şiddeti artan fırtınalar hamd olsun tesirsiz kalmıştır.

3-4 Ağustos 2019 tarihinde İYİ Parti’nin 4.Olağanüstü Kurultayı yapılacaktır. Çağrım şudur: Fiziken orada, fikren aramızda bulunan dava arkadaşlarımın müştereken karar alıp Milliyetçi Hareket Partisi’ne dönüşün tarihi sorumluluğunu yerine getirmeleri halisane ve samimi beklentimdir.

Buluşma yerimiz zillet değil millettir. Kucaklaşma zamanı gelmiştir. İYİ Parti’nin Olağanüstü Kurultay’ında MHP’yle bütünleşme ve birleşme hamlesi Türkiye’nin gücüne güç katacak, yarım asırlık davamızı birlik ve dirlik içinde geleceğe taşıyacaktır. Çağrım birliğe, beraberliğe, barışmaya ve heyecanla tokalaşmayadır.

İYİ PARTİ’DEN İLK YANIT

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti‘ye yerel seçimlerde ittifak çağrısı yapmasının ardından İYİ Parti’den yanıt geldi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir CNN Türk’te katıldığı canlı yayında Bahçeli’nin çağrısını iletti. Bahçeli’nin “Çağırdık dönmediniz yuvaya, yerel iktidarda komşu olalım ülke hayrına” çağrısının ardından İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Tolga Akalın yanıt verdi.

TamgaTürk haber sitesine konuşan Akalın, “Devlet Bey bir üçüncü yol çağrısı yapıyorsa, yani bir milliyetçiler ligi kurmak istiyorsa zaten biz oradayız. Buyursun gelsin. Yok eğer bir siyasal İslamcının önderliğinde Türk milliyetçiliğini peşkeş çekiyorsa zaten o gereğini yapıyordur bize ihtiyaç yoktur.” dedi.

İYİ Parti Çanakkale Milletvekili Rıdvan Uz konuyla ilgili Twitter’dan açıklama yaparak “Beyefendi kirada oturduğu evi satmaya kalkıyor Fesübhanallah” diye yanıt verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir