CHP lideri, İnce ile görüşecek mi?

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara – CHP kulislerine göre Kılıçdaroğlu’nun İnce’yi yakın zamanda ziyaret etmesi öngörülmüyor, ancak ziyaret kapısı kapalı değil.

Millet İttifakı’nın ortak Cumhurbaşkanı adayı olarak ilan edilmesinin ardından siyasi partileri ziyaret turuna başlayan Kılıçdaroğlu’nun, seçimlerde seçmen destdeğiyle Cumhurbaşkanı adayı olmak için yola çıkan İnce ile görüşüp görüşmeyeceğine ilişkin tartışmalar sürerken, CHP’li kurmaylar, şu anda takvimlendirilmiş bir görüşmenin olmadığını belirtti. 

İnce’ye yakın kaynaklar da ziyarete ilişkin henüz bir iletişimin olmadığını belirterek, “Henüz bir bağlantı yok, iletişim yok. Randevu talep edilmedi, gün belirlenmedi” bilgisini verdi.

Liderlerin adaylığı tartışması

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “genel başkanların milletvekili olması” yönündeki açıklamasıyla yeniden gündeme gelen ittifak liderlerinin aday olup olmayacağı tartışmasında kurmaylar net konuştu. Liderlerin Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacaklarının belirtildiğine işaret eden kurmaylar, “Dere geçilirken at değiştirilmez. Liderler milletvekili adayı olmayacak” ifadelerini kullandılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir