İmamoğlu: Çocuklar eşit olduğunda memleket çok daha büyük işlere imza atacak

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yuvamız İstanbul Çocuk Etkinlik Merkezi’ndeki çocuklar ve aileleriyle Miniatürk’te iftar yaptı.

İftar öncesi  İstanbul Tarihi Yarımada model Sergisi’ni gezen İmamoğlu’na eşi Dr. Dilek İmamoğlu ve oğulları Semih İmamoğlu da eşlik etti.

Serginin ardından ise konuklarıyla buluşan İmamoğlu, çocuklarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

İmamoğlu, “En zevkli buluşmalarımdan, en keyifli iftarlarımızdan birisi” dedi.

“HİÇBİR ÇOCUĞUMUZ GERİDE KALMASIN”

‘Yuvamız İstanbul’da güzel arkadaşlıklar kurulduğunu gözlemlediğini söyleyen İmamoğlu, “İnşallah bunun sayısını arttıracağız. İstanbul’un her semtinde kreşimiz olsun istiyoruz. İlk hedefimiz 150’ye ulaşmak. Çocuklarımızı hayata eşit başlattığımız zaman bu memleket çok daha büyük işlere imza atacak. Hiçbir çocuğumuzun geride kalmasını asla istemiyoruz” diye konuştu.

“MİLLETVEKİLLERİ, BAŞBAKANLAR, BELEDİYE BAŞKANLARI…”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na sayılı günler kaldığını hatırlatan İmamoğlu, “Yeni kreşlerde çocuklarımız daha iyi yetişsin. Onlar daha güzel yetişince, başarılı mühendisler, öğretmenler, hemşireler, doktorlar, milletvekilleri, başbakanlar, belediye başkanları, sınıf başkanları olacak. Sizlerle buluşmak benim için büyük bir onur. 5 bine doğru giden öğrenci sayımız var. İnşallah ilerleyen yıllarda aynı anda 15-20 bin çocuğumuzla büyük kutlamalar ve buluşmalar yapan bir belediyemiz olsun” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu konuşmasının ardından sahnedeki çocuklarla İzmir Marşı ve 23 Nisan Marşı söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir