Kobani davasında hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen Demirtaş: İddianameyi de mütalaayı da 14 Mayıs’ta yırtıp çöpe atacağız

Kobani davasında açıklanan mütalaaya tepki gösteren eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Sarayda yazılıp mahkeme heyetinin eline tutuşturulan iddianameyi de mütalaayı da 14 Mayıs’ta yırtıp çöpe atacağız” dedi.

HDP’nin eski eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın da aralarında bulunduğu 17’si tutuklu 108 kişinin yargılandığı Kobani Davası’nda mütalaasını açıklayan savcılık, 36 kişi için en az bir kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep etti.

Ağırlaştırılmış müebbet hapis istenen isimler arasında olan ve Edirne F Tipi Cezaevi’nde bulunan Selahattin Demirtaş’ın açıklaması Twitter hesabından paylaşıldı.

İddianame ve mütalaayı siyasi olarak nitelendiren Demirtaş, “Sarayda yazılıp mahkeme heyetinin eline tutuşturulan iddianameyi de mütalaayı da 14 Mayıs’ta yırtıp çöpe atacağız. Kumpaslarınızla bize diz çöktüremediniz ama siz halkın önünde diz çökeceksiniz!” ifadelerini kullandı.

TIKLAYIN | Kobani davasında istenen cezalar belli oldu: Demirtaş ve Yüksekdağ’ın aralarında bulunduğu HDP’lilere ağırlaştırılmış müebbet istendi


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir