Agos gazetesi: Yargıtay, “örgüt üyeliği”ni zamanaşımına soktu; böylece Samast ek bir ceza almadı

Hrant Dink‘in, katledilene kadar Genel Yayın Yönetmeni olduğu Agos gazetesi, “Ogün Samast için Dink Ailesi avukatları örgüt üyeliği itirazında bulunmuştu. Mahkeme bu yönde hüküm verdi ancak Yargıtay, üyeliği 220. madde kapsamında görerek örgüt üyeliğini zamanaşımına soktu. Böylece Samast ek bir ceza almadı” dedi.

Agos Gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’i 19 Ocak 2007’de gazete binasının önünde düzenlediği silahlı saldırıda öldüren Ogün Samast, şubat ayında nakledildiği Bolu F Tipi cezaevinden koşullu salıverilme kapsamında akşam saatlerinde tahliye edildi.

Samast, şubat ayından bu yana cezasını çektiği Bolu F Tipi cezaevinden saat 19.50’de tahliye edildi.

Dink cinayetiyle ilgili dava 16 yıldır sürerken, Agos gazetesi Samast’ın tahliyesi ile ilgili yeni bir bilgi geçti.  Agos, Ogün Samast için Dink Ailesi avukatlarının “örgüt üyeliği” itirazında bulunduğunu, mahkemenin de bu yönde hüküm verdiğini ancak Yargıtay’ın ilgili suçu zamanaşıma soktuğunu yazarak, şöyle dedi:

“Ogün Samast için Dink Ailesi avukatları örgüt üyeliği itirazında bulunmuştu. Mahkeme bu yönde hüküm verdi ancak Yargıtay, üyeliği 220. madde kapsamında görerek örgüt üyeliğini zamanaşımına soktu. Böylece Samast ek bir ceza almadı.

GÖKÇER TAHİNCİOĞLU YAZDI – Ogün Samast’ın yanıtlanmayan sorusu: “Vatan haini” diye adamı hedef gösteren ben miydim?

Özgür Özel: Ogün Samast’la o fotoğrafı çektirenler ve azmettirenler, ömür boyu durması gereken o delikten çıkarmayı bildiler!

TIKLAYIN – Hrant Dink’in katili Ogün Samast’ın tahliye edilmesine tepki yağdı | “Can Atalay, Gezi Parkı tutukluları, gazeteciler içeride; Samast dışarıda…”

GÖKÇER TAHİNCİOĞLU YAZDI | 65 soruda Hrant Dink cinayeti dosyası: 16 yıldır adalet bekleniyor

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir