Dilan ve Engin Polat Hakkında Terör Örgütü Soruşturması Başlatıldığı İddialarına Açıklama Geldi

Uzun süre şatafatlı yaşamlarıyla konuşulan Dilan Polat ve Engin Polat ikilisi günlerdir kara para aklama ve vergi kaçırma suçlamalarıyla gündeme yerleşmiş durumda. Haklarında her geçen gün yeni bir iddianın boy gösterdiği Polat ailesi cephesinde yeni bir gelişme yaşandı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’nun Polat çiftine soruşturma başlattığı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Yaşadıkları lüks hayatı her fırsatta sosyal medya hesabından paylaşan, gittiği düğünlerde gelin ve damadı paraya boğan, sipariş getiren kuryelere altınla teşekkür eden Dilan Polat ve Engin Polat çifti uzun süredir kara para aklama iddialarıyla gündemde.

MASAK, Dilan Polat ve eşi Engin Polat ile ikilinin aileleri hakkındaki suçlamalardan dolayı harekete geçerek 13 şüphelinin de mal varlıklarına el koydu.

Yurt dışına çıkışları da yasaklanan Polat ailesi hakkında şu anda pek çok soruşturma başlatılmış durumda.

Dilan-Engin Polat çifti “Suç örgütü kurmak ve yönetmek”, “suç örgütüne üye olmak” suçlamaları başta olmak üzere; “suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklamak” ve “Vergi Usul Kanunu’na muhalefet” gibi dört ayrı soruşturmanın içerisindeler.

Geçtiğimiz günlerde Polat ikilisinin haklarında açılan soruşturmalara ilişkin haberlere yönelik erişim engeli ve yayın yasağı gelmesini talep ettiği, bu talebin ise savcılık tarafından reddedildiğini öğrenmiştik.

Haberler.com’un haberine göre, şirketlerinde şaibeli işlemleri de yapıldığı öne sürülen Dilan Polat ve eşi Engin Polat hakkında bu sefer de “terör” soruşturması başlatıldığı iddiası ortaya atıldı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından Polat ailesine soruşturma başlattığı iddiası gündem olunca ailenin avukatından açıklama geldi.

Ailenin avukatı Enes Çetinkaya, söz konusu iddiaları yalanlayarak şu ifadeleri kullandı:

‘Müvekkil aleyhine başlatılan herhangi bir terör soruşturması bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra medyada yapılan haberlerde belirtilenin aksine müvekkiller aleyhine yürütülen soruşturma dosyalarının hiçbirinde, silah kaçakçılığı, örgüt kurma, uyuşturucu satıcılığı veya sağlayıcılığı ve mail order sisteminin hukuk dışı yöntemlerle kullanılması gibi bir inceleme söz konusu değildir.’

“Nitekim İstanbul Anadolu Adliyesi’nde soruşturma süreci devam eden dosya bakımından bu iddiaları destekleyen herhangi bir delil de elde edilmemiş ve müvekkillerin şahsına yönelik bir karar da verilmemiştir.”

‘Bu sebeple tarafınızca yapılan gerçeği yansıtmayan her türlü haber müvekkil aleyhine yürütülen bir karalama kampanyasından öteye geçmemektedir. Bu karalama kampanyasının yürütülmesi sebebi ile müvekkiller ve müvekkillerin sevk ve idaresindeki şirketler yüksek miktarda maddi ve manevi zarara uğramıştır.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir