İsrail askerleri, Filistinlileri mezarlarından çıkarıp buldozerlerle ezmiş

ABD’li yayın kuruluşu CNN Inernational, İsrail askerleri ile ilgili kan donduran bir iddiayı bugün manşetinden duyurdu.

İddialar, İsrail Savunma Kuvvetleri’nin (IDF) geçtiğimiz hafta 8 günlük bir operasyon düzenlediği Kamal Adwan Hastanesi ile ilgili. CNN’e konuşan hastane çalışanları, İsrail askerlerinin hayatını kaybeden Filistinlilerin cansız bedenlerine saygısızlık ettiğini, tekerlekli sandalyedeki bir hastanın İsrail askeri köpekleri tarafından parçalandığını ve çok sayıda doktorun vurulduğunu söyledi.

Olaya ilişkin video kayıtlarını izlediğini belirten CNN muhabirleri, IDF’nin operasyonu nasıl yürüttüğüne dair rahatsız edici bir tablo olduğunu belirtti.

İsrail askerleri hastane bahçesine kazılan derme çatma toplu mezarı buldozerle kazdı ve Filistinlilerin cansız bedenlerini dışarı çıkardı. Hastanenin pediatri hizmetleri müdürü Hossam Abu Safiya, “İsrail askerleri sabah mezarı kazdılar, cesetleri dışarı sürüklediler ve ardından buldozerlerle ezdiler. Daha önce hiç böyle bir şey görmemiştim.” dedi.

CNN’in ulaştığı video kayıtlarında, hastane bahçesinde görülen çürümüş insan kalıntıları da kan donduran iddiayı doğruluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir