MİT 97 yaşında! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millî İstihbarat Teşkilatı 97’nci Kuruluş Yıl Dönümü Etkinlikleri’nde açıklamalarda bulunuyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

Milli İstihbarat Teşkilatı değerli mensupları, kıymetli misafirler, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Sizlerle beraber olmaktan memnuniyet duyuyorum. Dört yıl önce kale yerleşkesi açılışında bir araya gelmiştik. Tekrar hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

81 vilayetle dünyanın dört bir ucunda görev yapan güzide teşkilat mensuplarına teşekkür ediyorum.

2002’den beri Türkiye’nin hizmetindeyiz. Sizlerle hep yakın mesai içinde olduk. Kritik günler yaşadık, nice badireleri aştık, zorlukların üstesinden geldik. Bu süreçlerde MİT mensuplarının sadece gayretlerine, vatanperverliklerine değil, vazife şuurlarına ve analiz kabiliyetlerine de şahitlik ettim.

“DOĞRU ZAMANDA DOĞRU ADIMLARLA”

Devleti için düşünmeden canını verecek kardeşlerimizle çalıştık. Masada ve sahadaki Türkiye iddiamı gerçeğe dönüşmektedir. Ülkemizin farklı sahalarda elde ettiği kazanımlar tesadüfi değildir. Güvenlik kurumlarımızın eşgüdümle çalışması bu tarihi başarıları yaşatmıştır. Tüm kurumlarımızı tebrik ediyorum. Doğru zamanda doğru adımlarla milletin çıkarlarını savunuyoruz.

Belirsizliğin arttığı bu dönemde ülkemiz ekonomik, askeri ve istihbari alandaki başarılarıyla adından söz ettiriyor. Son dönemde ülkemizin küresel siyasette artan varlığı ile ilgili pek çok makale, kitap yayınlanıyor.

SAVUNMA SANAYİSİNDE DEV ADIMLAR ATILDI

Savunma sanayii hamlelerimiz dünyada hayranlıkla karşılanıyor.

ŞEHİTLERİN HESABINI MİSLİYLE SORUYORUZ

 İHA ve SİHA’ları çok etkin kullanıyoruz. Terör örgütü üyeleri inlerinden çıkamaz hale geldi. Çok sayıda terörist ülkemiz için tehdit unsuru olmaktan çıktı. İster içerde ister dışarda illegal yapılara izin vermeyeceğiz.

 

 

 

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir