Yeni Hyundai KONA Elektrik Modeli Satışta! İşte Fiyatı…

Hyundai, Türkiye pazarında Yeni KONA Elektrik modelini satışa sunuyor. Şirketin açıklamasına göre, bu adım, geleceğe yönelik elektrifikasyon stratejisi kapsamında gerçekleşiyor. Yepyeni B-SUV modeli olan Yeni KONA Elektrik, teknolojik özellikleri, konfor ve rahatlık ile dikkat çekiyor.

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİYLE HYUNDAI KONA ELEKTRİK

Yeni KONA Elektrik, Türkiye’ye özel Advance donanım seviyesi ile Elektrikli B-SUV segmentinde uygun fiyatı ve üst düzey donanım seviyesi ile öne çıkıyor. Aerodinamik performansta tasarımdan ödün vermeyen Yeni KONA Elektrik, çamurluk kemerleri ve bağlantılı parametrik yüzey tasarımı ile dikkat çeken bir form oluşturuyor. Sağlam ve sportif karakteri, özel tasarım 17 inç jantları ile desteklenerek sürüş dinamikleri vurgulanıyor. Pikselleştirilmiş gündüz farları ve benzersiz gövde renkleri de otomobilin çarpıcı tasarımını daha da öne çıkarıyor.

Entegre çift 12,3 inçlik panoramik ekran, Yeni KONA Elektrik’in iç mekanında konfor ve güvenlik sunuyor. Otomobil, piksel grafiklerle dikkat çeken farlar, pil sağlığı için ısı pompası gibi zorunlu özelliklerle birlikte geliyor. Şarj kapağı don önleme sistemi ve aydınlatmalı yeni şarj portu bölmesi gibi detaylar, kullanıcı deneyimini arttırıyor.

Yüksek düzeyde güvenlik sağlayan Hyundai Smart Sense ADAS özellikleri, Yeni KONA Elektrik’te de bulunuyor. Kabin İçi Kamera (ICC), İleri Çarpışma Önleme Yardımı (FCA 1.5) gibi özellikler, sürücüye ekstra güvenlik sağlıyor. Elektrik, Şeritte Kalma Yardımcısı (LKA) ve Akıllı Hız Sabitleyici (SCC) gibi sürüş konforunu arttıran özelliklerle donatılmış.

Tamamen elektrikli Yeni KONA modeli, Türkiye’de şimdilik tek pil seçeneğiyle satışa sunuluyor. 48,4 kWh’lik pil seçeneği, 156 PS güç sağlayarak maksimum 377 km’lik bir sürüş menzili sunuyor. Hızlı şarj özelliği, KONA Elektrik’in 41 dakikada yüzde 10’dan yüzde 80’e şarj olabilmesini sağlıyor. Standart versiyon ise 11 kW AC şarj ile 4 saat 55 dakikada pilini tamamen doldurabiliyor.

FİYAT ETİKETİ

Hyundai, tamamen elektrikli Yeni KONA modelini Türkiye’de 1 milyon 499 bin lira fiyatla satışa sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir